Gdzie najtańsze domeny?

W tym wpisie dowiesz się, gdzie na obecną chwilę najopłacalniej przedłużać domenę .pl.

Już nie jedna osoba pytała mnie, gdzie w miarę tanio zarejestrować i przedłużać domenę .pl, dlatego postanowiłem odpowiedzieć na to pytanie na łamach bloga. O ile dla właścicieli dużych czy średnich przedsiębiorstw post ten może być mało istotny, bo 70 czy 170 zł za przedłużenie domeny dla dobrze prosperującej firmy jest zapewne bez różnicy. To dla małych przedsiębiorstw czy blogerów i u każdego, kto liczy się z każdym groszem taka różnica jest bardzo znacząca.

Czy warto rejestrować domenę .pl u polskich rejestratorów?

Aktualnie większość polskich rejestratorów ma wysokie ceny za przedłużenie nazwy domeny .pl. Ceny u niektórych z nich przekraczają nawet 170 zł, gdzie jest to cena bardzo wygórowana. Większość usługodawców kusi klientów promocjami typu "Domena za 9 zł" lub nawet 0.00 zł, gdzie oczywiście faktycznie zapłacimy za rejestrację domeny na pierwszy rok około 10 zł, ale już przedłużenie takiej domeny będzie kosztować około 15 razy drożej. To chyba jest mało opłacalne? Na to pytanie niech już odpowie sobie każdy sam. Ponadto skorzystanie z promocji przy rejestracji domeny wiąże się niekiedy z zaakceptowaniem takiego punktu regulaminu u danego rejestratora, który wymusza przedłużenie domeny u niego zanim będzie można przenieść jej obsługę do innej firmy.

Gdzie tanio przedłużyć domenę?

Najlepszą według mnie ofertę cenową na utrzymanie domen .pl ma firma OVHcloud (https://www.ovhcloud.com), w której opłata za przedłużenie domeny wynosi na tą chwilę 72,56 zł brutto na rok. Pierwsza rejestracja zaś kosztuje 12,16 brutto. Również przedłużenie domeny znajdującej się w trybie kwarantanny kosztuje 72,56, gdzie u niektórych polskich rejestratorów opłata ta wynosi ponad 200 zł. Jeśli w tym momencie zadajesz sobie pytanie - to po co ja przepłacam? Nie czekaj tylko zmień rejestratora swojej domeny.

Komentarze

Popular

[HTML] Jak wstawić obrazek?

[C++] Jak obliczyć pole i obwód trapezu?

[JavaScript|Node.js] Generowanie kodów QR w Node.js z użyciem biblioteki qrcode