Jak sprawdzić stronę na różnych przeglądarkach?

Dziś krótki wpis poświęcony jednemu z użytecznych zagranicznych serwisów, z którego nie raz korzystałem chcąc sprawdzić kompatybilność budowanej strony na różnych przeglądarkach.

Chcąc sprawdzić wygląd strony na różnych przeglądarkach nie jest konieczne instalowanie ich wrzystkich specjalnie do tego celu, choć taka metoda byłaby najlepsza jeśli chodzi o bardzo dokładne przeanalizowanie wyglądu strony - łącznie z czcionkami, których na niej użyliśmy.

Jeśli jednak nie mamy możliwości sprawdznia kompatybilności strony w naszym warsztacie pracy, z pomocą przychodzi serwis Browsershots, który udostępnia możliwość zdalnego robienia zrzutów ekranów na komputerach użytkowników, którzy przystąpili do projektu, bo właśnie na takiej zasadzie on działa. Wolontariusze, którzy dołączą do projektu uruchamiają na swoich komputerach mały program połączony z centralnym serwerzem, który odbiera rządania i przesyła własnie do rozmiesczonych na całym świecie prywatnych komputerów użytkowników, którzy uczestniczą w projekcie.
Browsershots oferuje utworzenie z rzutów na około 24 przeglądarkach w różnych wersjach oraz na różnych systemach.

Aby skorzystać z serwisu wystarczy wejść na stronę browsershots.org i podać adres projektu, który chcemy przetestować. Następnie zaznaczamy wersje przeglądarek, wysyłamy rządanie i czekamy w kolejce aż zrzuty zostaną wygenerowane.
Czasy oczekiwania są różne, zależy jak wiele osób w danym czasie sprawdza stronę na tym samym serwerze.

Minusem serwisu jest niekiedy brak czcionek, których użyliśmy w swoim projekcie oraz długi czas oczekiwania z powodu popularności serwisu, a co za tym idzie dużej ilości rządań z całego świata.

Jak przyłączyć się do projektu? Wszystko opisane jest na stronie http://browsershots.org/documentation#HowToCreateANewScreenshotFactory

Komentarze

Popular

[C++] Jak obliczyć pole i obwód trapezu?

[HTML] Jak wstawić obrazek?

[JavaScript|Node.js] Generowanie kodów QR w Node.js z użyciem biblioteki qrcode